Takéto súťaže a v podstate aj celkovo výzvy by sa mohli podporovať vo všetkých značkách a myslím, že by to dosť ovplyvnilo chod prepravných spoločností. S ním by sa samozrejme aj odzrkadlilo hodnotenie vodičov v úplne novom svetle, lebo by mali motiváciu jazdiť úsporne. Niektoré firmy takto fungujú už roky a vyplatí sa to. Motivovaný vodič pri myšlienke na príjemné benefity dokáže zázraky a spokojná firma ušetrí nemalé finančné prostriedky na pohonných hmotách… Ako sa povie, ruka ruku myje.

Po prestávke zavinenej koronavírusovou pandémiou prichádza Scania opäť s obľúbenou súťažou pre majiteľov a vodičov nákladných vozidiel CO2NTROL CUP. Česi a Slováci patria v ekonomickej jazde dlhodobo k absolútnej svetovej špičke a potvrdili to aj počas posledného ročníka. Aj tohto roku sa bude počas troch mesiacov vyhodnocovať skóre Scania Driver Support, prepravný výkon a ďalšie dôležité kritériá ovplyvňujúce ekonomiku
a bezpečnosť prevádzky.

Počas posledného ročníka súťaže SCANIA CO2NTROL CUP sa na Slovensku podarilo 543 súťažným vozidlám ušetriť počas 3 mesiacov vyše 50 tisíc litrov nafty, čo pri priemernej cene nafty 1,44€/l robí 72 000 EUR! Od začiatku súťaže ale nešlo len o zníženie spotreby a nižšie emisie. Značka Scania je povestná tiež svojou bezpečnosťou a práve predvídavosť a plynulosť jazdy má veľký vplyv na bezpečnosť prevádzky.

scania control cup

Scania vychádza v ústrety požiadavkám vodičov a pre tento rok dôjde k posunutiu začiatku súťaže tak, aby nezasahovala do prázdninového obdobia. CO2NTROL CUP tak začne už 1. apríla a potrvá do 30. 6. tohto roka. Počas týchto troch mesiacov sa bude hodnotiť rad kritérií: skóre Scania Driver Support, prepravný výkon vypočítaný ako násobok hmotnosti súťažnej súpravy a prejdených kilometrov vydelený počtom litrov spotrebovaného paliva, voľnobeh, spotreba paliva a ďalšie merateľné údaje ovplyvňujúce ekonomiku prevádzky. Pre zaistenie objektívneho priebehu súťaže SCANIA CO2NTROL CUP 2022, musí každé registrované vozidlo najazdiť minimálne 5 000 km mesačne.

Do súťaže sa môžu zapojiť všetky vozidlá Scania s komunikátorom C200 alebo C300 (vozidlá vyrobené po 7/2011). Pretože sa vyhodnocujú on-line dáta priamo z vozidla, nemusia vodiči absolvovať žiadne špeciálne úlohy alebo trasy. Súťažiť sa tohto roku bude o dva typy výhier. Každý súťažný mesiac vyhlásime najúspešnejšieho vodiča, ktorý získa kupón v hodnote 150 eur na tovar z webshopu Scania. Pre najlepších 15 vodičov za celé obdobie súťaže je potom pripravený záverečný večierok a 3 absolútne najlepší sa potom môžu tešiť na zájazd do výrobného závodu Scania vo Švédsku. Viac informácií o súťaži a prihlášku nájdete na adrese: www.scaniacontrolcup.sk

Zdroj: Cargosvet.sk / Scania

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Add Your Comment

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.