Spolupráca spoločností Daimler a Volvo Trucks sa stala skutočnosťou. Spoločnosti spustili svoj novú spoločný podnik s názvom Cellcentric, v ktorom sa zameranú na vývoj vodíkových nákladných vozidiel.

Nemci a Švédi vlastnia po 50 % spoločnosti Cellcentric a Volvo muselo za svoj podiel zaplatiť 600 miliónov eur. Bolo tiež oficiálne oznámené, že spoločnosť bude nielen vyvíjať ale aj vyrábať a predávať.

Dá sa teda povedať, že automobily oboch spoločností budú čoskoro využívať rovnaké zdroje energie. Hovoríme o nákladných vozidlách, pod ktoré v konečnom dôsledku spadajú značky ako  Mercedes-Benz, Freightliner a Fuso (Daimler), ale aj o vozidlách Volvo Trucks, Renault Trucks a Mack (Volvo).

A čo udržanie zdravej konkurencie? Odpoveď je nasledovná: spoločnosti zostanú konkurenciou vo všetkých sférach, napríklad pri integrácii vodíkového pohonu do hotového vozidla. Dá sa preto očakávať, že medzi výrobkami oboch spoločností budú zachované určité rozdiely.

Jedným z prvých spoločných projektov je vytvorenie vodíkového systému pre diaľkové nákladné vozidlá, čiže pre potenciálnych nástupcov pre modely Mercedesov Actros a Volvo FH.

Zdroj: automagazin.sk

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Add Your Comment

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.