mosty kysuce2Doprava na ceste 1/11 je komplikovaná aj keď sa nič nebuduje alebo neopravuje. V článku sa dozviete s akými komplikáciami môžeme tento rok počítať

1. Výstavba privádzača v Kysuckom Novom Meste. O výstavbe privádzača sme vás už niekoľkokrát informovali. Každopádne jeho výstavba, tak potrebná pre mesto, môže priniesť zdržania, ktoré sú pri výstavbe nevyhnutné. Podľa našich informácii sa má zhruba v mieste pri motoreste Skalka stavať dočasné premostenie, ktoré má byť nápomocné aj pri ďalšej výstavbe D3 a tiež samotnej výstavbe privádzača. Ako výstavba privádzača ovplyvní dopravu na 1/11 však ťažko predpovedať.

2. Rekonštrukcia mosta Radoľa. Dobrá správa: Most pred križovatkou do Kysuckého Nového Mesta sa konečne dočká rekonštrukcie. Je načase, most je už dávno v havarijnom stave. Z pohľadu dopravy však jeho nevyhnutná rekonštrukcia prinesie ďalšie zdržania.

3. Rekonštrukcia mosta v Kysuckom Lieskovci. Možno ste si ho nikdy nevšimli, ale aj v Kysuckom Lieskovci na ceste 1/11 je premostenie. Aj to plánuje Slovenská správa ciest v roku 2022 opravovať.

 4. Oprava mostného záveru v Krásne nad Kysucou. Tento most bol takisto v zlom stave, takže prebehla jeho rekonštrukcia. Počas prevádzky sa ukázal problémový mostný záver, ktorý bol koncom minulého roku narýchlo opravovaný. Čaká ho ale ďalšia oprava: K tomu sa vyjadrila NDS: „Poškodený mostný záver sme dočasne prekryli oceľovou platňou s nábehmi. Následne k jeho výmene pristúpime za vhodnejších klimatických podmienok a práce budú realizované ako reklamácia u zhotoviteľa minuloročných opráv na moste.“

mosty kysuce

 5. Oprava mosta Makov – Trojačka – táto oprava samozrejme priamo s cestou 1/11 nesúvisí, avšak má takisto vplyv na celkovú situáciu na dopravu v regióne Kysuce

 6. Ďalšie opravy ciest v správe Žilinského samosprávneho kraja a ciest samospráv

Okrem mostov ciest, ktoré má v správe NDS a Slovenská správa ciest, na Kysuciach veľkú časť komunikácií spravuje aj ŽSK a miestne samosprávy. Aj tu predpokladáme, že bude dochádzať k opravám.

Uvedené opravy treba vnímať pozitívne, keďže mosty sú na Slovensku dlhodobo zanedbávané. Verme, že opatrenia a spôsob rekonštrukcie bude čo najmenej ovplyvňovať dopravnú záťaž najmä v kritických hodinách, keď dochádza k najväčšej tvorbe kolón.

Zdroj: mojekysuce.sk

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.