Ahoj na cesty aj necesty,

Kolegovia, kolegyne šoféri, aj priaznivci, venujte pozornosť týmto pár riadkom:

Pred necelým rokom padlo rozhodnutie zavesiť volant na klinec a vytvoriť tento projekt. Viacerí z Vás vnímajú stránku rádia Truck cez informácie, ktoré dostávate na FB, prípadne ako hudobný kanál, ktorý Vám prináša spríjemnenie a pohodu na cestách, či doma.

Rádio je však súčasťou väčšieho projektu, a to je informačný portál určený pre vodičov. Tu nájdeš na jednom mieste informácie, ktoré vodič – profesionál často potrebuje k svojej práci, mnohokrát sú ťažko dostupné, a každý si ich krkolomne vyhľadáva viac-či menej úspešne v spleti internetových stránok. Viem, o čom hovorím, roky som sa s tým boril sám, a viem aj z nekonečných šoférskych debát po parkoviskách celej Európy, že málokto má všetko v malíčku, či má dobrý zdroj si veci dohľadať. Veľakrát ani dispečer mu nedá odpoveď na to, čo práve potrebuje, ba ani nemá možnosť sa každému šoférovi detailne venovať.

Vieš napríklad, že na našom webe nájdeš možnosť zabookovať si trajekt na celom svete? (alebo si aspoň pozrieť časy odjazdov a vedieť sa prispôsobiť). Máme tam európsku interaktívnu mapu parkovacích miest pre kamióny: budeš prekvapený, čo tam nájdeš. Online mapy aktuálnych dopravných obmedzení v mnohých štátoch, zákazy jázd, emisné zóny, atď

V sekcii právo nájdeš aktuálne predpisy. Pripravujeme možnosť pýtať sa otázky v rámci fundovanej právnej a odbornej poradne ohľadne všetkého možného, s čím sa na cestách Európy môžeš stretnúť, a tiež ohľadne právnych noviniek, v ktorých je často informačný chaos.

Správy a novinky, videá, stránka o bezpečnosti cestnej premávky, hitparády cz/sk aj zahraničná Top 20,…to sú ďalšie zo stránok na našom webe. Samozrejme je tam prehrávač nášho rádia, a keďže sme internetové rádio, môžeš si ho prehrať kdekoľvek na svete.

V rádiu máme za sebou fázu skúšobného živého vysielania aj s európskym dopravným servisom. Pripravujeme živé diskusie na šoférske témy, kde sa môžeš tiež zapojiť cez mail alebo telefonicky. Web je v stálom vývoji, vždy bude niečo, čo sa dá pridať a vylepšiť. Kľudne nám napíš, čo Ti tam chýba a čo by si privítal na našich stránkach. Tak, aby to boli aj Tvoje stránky. Nemáme patent na rozum, ale urobíme všetko pre to, aby sme priniesli to, čo tu potrebuješ.

My sme sa do projektu Informačného webu a rádia pustili po hlave a naplno, a venujeme všetok náš čas tomu, aby sme priniesli dobré a potrebné informácie pre Teba, aj celú šoférsku komunitu.

Samozrejme, prevádzka, technika, energie atd. niečo stoja, a aj žiť treba z niečoho. Preto privítame, keď našu snahu, aby sme Ti priniesli zábavu a informácie, podporíš malým príspevkom. Pracujeme v skromných podmienkach, preto máme oproti veľkým komerčným spoločnostiam nepomerne menšie výdaje. Pre zaujímavosť: mesačnú prevádzku dokážeme udržať z cca 3 tisíc eur. Každé ďalšie euro nám pomôže doplniť techniku, či rozšíriť rady o redakčnú posilu. Dodám, že viac nám pomôže menší, ale pravidelný príspevok (ideálne trvalým príkazom), ako veľký, avšak jednorázový.

Príspevkom podporíš činnosť rádia  na účte Fio banky:

 Pre vklad z SR (účet v €): SK04 8330 0000 0029 0197 1137

Pre vklad z Čiech (v CZK) platí číslo účtu: 29 0197 1137/2010

Platbu môžeš urobiť aj prostredníctvom QR kódu Fio banky alebo PayPal:

Milan Sitár, šéfredaktor rádio Truck

ilustračné obrázky: pexels / pexels-stephen niemeier

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Add Your Comment

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.