Trnavský samosprávny kraj začína s rekonštrukciou, ktorá výrazne obmedzí dopravu v meste.

Cesta na most v Hlohovci. | Foto: redakcia
Cesta na most v Hlohovci. | Foto: redakcia

Cestný most v Hlohovci je v havarijnom stave, hoci ide o jediný most cez Váh v meste. Jeho rekonštrukcia sa rieši už dlhší čas. Teraz je to definitívne – pre automobilovú dopravu sa most uzavrie po 18. apríli 2022. Rekonštrukcia potrvá maximálne pol roka.

Posledná rekonštrukcia mosta prebehla v 80. rokoch minulého storočia. „Po diagnostike mosta sme v lete 2019 vylúčili nákladnú dopravu s hmotnosťou viac ako 12 ton, aby sme spomalili tempo jeho degradácie a nemuseli pristupovať k ďalším obmedzeniam, ako napríklad zúženie jazdných pruhov či zníženie rýchlosti jazdy. Vylúčiť by sa nedalo ani uzavretie mosta,“ uviedol župan Jozef Viskupič s tým, že tohtoročná rekonštrukcia predĺži životnosť mosta.

Most v Hlohovci. l Zdroj: Mesto Hlohovec
Most v Hlohovci. l Zdroj: Mesto Hlohovec

Most nielen obnovia, ale aj rozšíria. Na oboch stranách mosta pribudnú chodníky a plnohodnotné cyklochodníky.

Prípravné práce začnú už budúci mesiac. Obnova by mala byť hotová v októbri. Pod palcom ju bude mať Združenie SMS – Kovo-Sklo Hlohovec a stáť bude 5,4 milióna eur. Kraj požiadal aj o spolufinancovanie z eurofondov.

So zhotoviteľom sme citlivo navrhli harmonogram prác tak, aby obmedzili obyvateľov a návštevníkov Hlohovca čo najmenej. Most bude neprejazdný maximálne pol roka. Chcem veľmi pekne poprosiť všetkých o trpezlivosť. Držme si palce,“ dodal župan Viskupič.

Ďalšie detaily o rekonštrukcii župa predstaví okolo 9. februára, kedy je na pláne oficiálne odovzdanie stavby do rúk zhotoviteľa. Vtedy budú známe aj oficiálne obchádzkové trasy.

Primátor Hlohovca Miroslav Kollár ešte v decembri v Trnavskom rádiu poprosil Hlohovčanov o trpezlivosť a potvrdil napríklad posilnenie vlakovej kyvadlovej dopravy.

Zdroj: Trnavske.radio

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.