Nie je tomu tak dávno, ako spoločnosť Man Truck & Bus prezentovala ťahač  zo svojej dielne MAN TGX Individual Lion S. Ťažký nákladný automobil priam žiaril luxusom medzi svojimi rovesníkmi novej generácie nákladiakov. A teraz si prepožičal názov pre svoju luxusnú edíciu aj jeho menší brat MAN TGE, ktorý zaujme zákazníkov hlavne spojím športovým dizajnom.

Model TGE Individual Lion S bol vyvinutý v novom poľskom výrobnom závode MAN v meste Sady, neďaleko Poznane. Rozloha závodu je viac ako 13 000 m². Svojím vzhľadom, rôznymi estetickými doplnkami exteriéru vzbudzuje príjemné emócie a vytvára vzťah k vozidlu.

Pri zušľachťovaní svojho vlastného modelu sa MAN spolieha na diskrétne športové štylistické prvky. V prednej časti vozidla už z diaľky vzbudí pozornosť dynamická nerezová lišta nad ŠPZ. Efektný vzhľad podporujú červené ozdobné línie pod maskou chladiča, na bokoch vozidla a vonkajších spätných zrkadlách. Na červeno sú lakované aj brzdové strmene, čo harmonicky kontrastuje s čiernymi hliníkovými ráfikmi, ktoré sú tiež súčasťou výbavy Individual Lion S. Pri pohľade zozadu si nemožno nevšimnúť trojdielny strešný spojler. Zostavu vonkajších štylistických prvkov dopĺňajú kryty zrkadiel v karbónovom vyhotovení s integrovaným levom MAN a exteriérový štylistický balík dopĺňajú bočné, resp. zadné stúpačky. Vo výbave interiéru dominujú sedadlá čalúnené mimoriadne kvalitnou kožou s červeným prešívaním a červenou vyšívanou siluetou leva. Ďalšie červené grafické prvky zdobia volant, vetracie otvory a rohože na podlahe. Vizuálne príťažlivé a praktické je LED osvetlenie priestoru pre nohy a odkladacích priestorov v predných dverách.

man tge individual lion s..4

Ide o prvý výsledok práce nového výrobného závodu MAN Individual v poľskom meste Sady (pri Poznani), ktorý bol otvorený v roku 2021. K špecifických vyhotoveniam patria prestavby na prepravu pasažierov – v Sadoch produkujú TGE Kombi aj ďalšie špeciálne verzie 9-miestneho transportéra (8+1) podľa individuálnych požiadaviek zákazníkov. Ponuka obsahuje napríklad nájazdové rampy pre vozíčkarov, vzduchové odpruženie, stolčeky či neštandardné osvetlenie. Okrem toho nový závod MAN Individual dodáva prídavné zariadenia a nadstavby ako nakladacie rampy, systémy svetelnej signalizácie alebo aj trojstranné sklápače. Od budúceho roka pribudnú v palete produktov modifikácie rázvoru a, samozrejme, nový Individual Lion S.

man tge individual lion s..5
man tge individual lion s..3
man tge individual lion s
man tge individual lion s..4
man tge individual lion s..2
man tge individual lion s..6

Zdroj: MAN Truck & Bus

Celý článok: Cargosvet.sk

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.