Vláda ani ministerstvá neriešia problémy dopravcov na Slovensku, tí hrozia protestami.

Slovenskej doprave zvoní umieračik. Nemôžeme mať každý vleky a gastroprevádzky, vyhlásil šéf autodopravcov Stanislav Skala.

Predsedníctvo Únie autodopravcov Slovenska (UNAS) žiada svojich členov a dopravcov, aby sa prestali spoliehať, že ministerstvá a vláda vyrieši problémy dopravcov na území SR. Uviedol to predseda UNAS Stanislav Skala.

Nastal čas na zjednotenie sa

„Nastal čas, aby dopravcovia začali konať na vlastnú zodpovednosť a zjednotili sa pri zvýšení cien prepráv, kde odporúčame ísť pri uzatváraní zmlúv minimálne o 20 percent vyššie,“ spresnil.

UNAS poukazuje na to, že aj v Českej republike majú dopravcovia vyššie náklady ako zisky, ktoré tvoria najmä zvyšovanie pohonných látok, opravy vozidiel, inflácia a iné faktory, a preto ohlásili zvýšenie cien za dopravu.

Situácia začína byť neúnosná

Skala upozornil, že UNAS dlhodobo upozorňovala na problémy v doprave predchádzajúcu vládu a upozorňuje aj súčasnú. UNAS podľa neho poukazuje na skutočnosť, že situácia v doprave začína byť neúnosná. Viac ako 35 percent dopravcov podľa neho už neprevádzkuje svoje vozidlá a aj ďalšie veľké dopravné spoločnosti znižujú stavy vozidiel.

Vláda ani ministerstvá nereagujú

Zdôraznil, že vláda a (príslušné) ministerstvá, najmä Ministerstvo dopravy a výstavby, nereagujú na výzvy UNAS.

„UNAS začína mať veľké obavy z toho, ako rýchlo sa znižuje počet dopravcov na Slovensku, ale aj obavy o zásobovanie spoločností a obchodov slovenskými dopravcami. Slovenskej doprave zvoní umieračik. Nemôžeme mať každý vleky a gastroprevádzky,“ dodal predseda UNAS.

Hrozia protestami

UNAS 2. decembra upozornila, že situácia v sektore nákladnej dopravy je vážna a hrozí skrachovanie časti autodopravcov. Podľa únie ministerstvo dopravy ani ministerstvo financií nemajú záujem riešiť problémy dopravných firiem. Rezort dopravy musí podľa UNAS začať konať. Keď sa situácia nezmení, chcú dopravcovia z UNAS začiatkom budúceho roka zorganizovať protesty.

Zdroj: Trend

obr.: Transport.sk

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.