UNAS, autodopravcovia, kamióny Foto: ilustračné, SITA/Ivan FleischerSITASITAZdroj: SITA

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) a Asociácia Žltý Anjel Asistance 24 vítajú zmenu dodávateľa značiek s evidenčnými číslami pre motorové vozidlá a ušetrenie financií v objeme 45 %.

Zároveň vyzývajú vládu a ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) na zníženie sumy pre motoristov za vydanie evidenčných čísel o 20 percent.

Platia najvyššie mýto v Európe

Ako vo štvrtok informovali obe organizácie, rezort financií tiež žiadajú znížiť poplatky za prihlasovanie vozidiel podľa zákona o správnych poplatkoch.

„Tieto poplatky zaviedla minulá vláda a sú stanovené podľa výkonu motora v kilowattoch. Bolo by vhodné, keby vláda spravila niečo aj pre motoristov a znížila tieto poplatky aspoň o 20 %,“ uviedli v stanovisku.

Bratislava spúšťa v pondelok systém regulovaného parkovania, registráciu vybavíte aj online

Slovenskí dopravcovia podľa nich platia najvyššie mýtne poplatky v Európe, preto by privítali, keby sa vláda začala zaoberať problémami dopravcov a radových motoristov, ktorí odvádzajú do štátneho rozpočtu nemalé financie v podobe platby za diaľničné známky, mýta, či dane z pohonných hmôt.

Už predtým obe organizácie kritizovali rozhodnutie ministerstva dopravy a výstavby o spoplatnení mýtom dvoch diaľničných úsekov D1 a D2 v hlavnom meste od marca tohto roka.

Ďalšie úseky by sa nemali spoplatňovať

„Po rokovaniach s ministrom dopravy nám bolo prisľúbené, že sa nebudú spoplatňovať ďalšie úseky a ani obchvat Bratislavy,“ informovali UNAS a Asociácia Žltý Anjel Asistance 24.

Ministerstvo dopravy a Národnú diaľničnú spoločnosť vyzývajú rokovať a prehodnotiť uvedené rozhodnutie, nakoľko to podľa nich zvýši náklady regionálnych dopravcov.

Ministerstvo dopravy objasnilo spoplatnenie dvoch úsekov D1 a D2, pre osobné autá budú zdarma

Bratislavské úseky D2 Lamač – Pečňa a D1 Pečňa – Prístavný most sú od 1. januára 2022 opäť zaradené do siete vymedzených úsekov ciest s výberom mýta a od marca budú mýtom aj spoplatnené pre motorové vozidlá nad 3,5 tony.

Cieľom je odľahčiť dopravu v Bratislave

Dva úseky vnútorného diaľničného obchvatu hlavného mesta budú spoplatnené len pre vozidlá s povinnosťou platiť mýto, teda pre nákladné automobily či autobusy.

„Cieľom tejto zmeny je odľahčiť dopravu v Bratislave tým, že časť tranzitu sa presunie z Prístavného mosta na obchvat D4,“ informovalo ministerstvo dopravy s tým, že uvedené úseky zostávajú pre osobné autá bezplatné.

Zdroj: webnoviny.sk

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.