• V prístave Vladivostok v Rusku vykladali vozidlá pokryté ľadom
  • Na autách sa nachádzala hrubá vstrva, ktorá v niektorých prípadoch merala aj pol metra
Ilustračný obrázok

Záujemcovia o nový automobil by vedeli rozprávať o tom, akú dlhú dobu na svoj vytúžený dopravný prostriedok čakajú. Podaktorí na auto čakajú už viac ako pol roka, za čo môže nedostatok čipov a obmedzenia výroby v dôsledku pandémie.

Autá by si hľadal len ťažko

Zopár záujemcov si však bude musieť na svoje auto počkať ešte o kúsok dlhšie. Dôvodom však v tomto prípade nie sú mikročipy, ale obrovská vrstva ľadu.

Do ruského prístavu Vladivostok totiž krátko po Vianociach priviezli desiatky áut, ktoré boli pokryté ľadom. Stalo sa tak po ceste do Ruska, počas ktorej nákladná loď čelila teplotám okolo -19 °C, informuje RTE.

Silný vietor zapríčinil, že vlny špliechali priamo na palubu nákladnej lode a nové aj ojazdené autá v mrazivom počasí postupne zamŕzali.

Portál VL.ru informuje, že z Južnej Kórey do Ruska putovali autá niekoľkých japonských značiek, vrátane Hondy. Autá však boli pokryté takou hrubou vrstvou ľadu, že typ vozidla by si rozoznal len veľmi ťažko.

Kladivá aj páčidlá

„Je december a more je rozbúrené. Voda špliecha na palubu, pričom vytvára podobné nánosy. Nie je to nič vážne. Až na to, že tento rok je vietor oveľa silnejší ako zvyčajne. Námorníci sú na to ale zvyknutí. Stalo sa to niekoľkokrát a všetko bolo v poriadku,“ cituje kapitána lode portál VL.ru.

Prístav sa počas spomínaného dňa naplnil ľuďmi, ktorí si zľadovatené autá fotili a ich prepravu nakrúcali. Ako však na spomínanom miestnom webe uvádza predajca áut „Zelený kút“, nie je žiadnou novinkou, že v zime autá často oklepávajú od ľadu. Nie je to prvá na kosť zmrazená zásielka a námorníci pri tom používajú všetko, čo je poruke.

Pri činnosti tak používajú kladivá aj páčidlá a autá tak môžu poškodiť. V akom stave sa teda vozidlá k majiteľom dostanú, je vo hviezdach.

Zdroj: startitup.sk Foto: Sputnik, Reuters

  • https://radioserver.online:9928/radiotruck.mp3
  • Rádio Truck

What's your reaction?
0cool0bad0lol0sad

Radio Truck je nezávislá internetová rozhlasová stanica, ktorá prináša informácie pre vodičov a hudbu na cesty.

Nainštaluj si naše aplikácie:

Kontaktné informácie

Radio Truck - O.Z. ICEPO
Staré hory 333
97602 Staré hory
Slovensko
IBAN: SK04 8330 0000 0029 0197 1137
Vklad v CZ Korunách: 2901971137 / 2010

Prispejte a podporte Rádio Truck

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.

RadioTruck © 2023. Všetky práva vyhradené.